Dizajn nadovšetko

Projekt 02.2017

Často si kladieme otázku:

„Akú úlohu hrá dizajn v celkovom

ponímaní priestoru?“

Počas dospelého života všetci snívame o vlastnom útulnom domčeku či byte, dokonale, harmonický zladenom, kde sa budeme cítiť príjemne a tráviť tie najlepšie chvíle so svojou rodinnou. Je však otázkou, ako taký interiér zrealizovať, ako ho navrhnúť a či je dizajn každého prvku v interiéri dôležitý v tom ako navrhovaný priestor vnímame a ako na nás pôsobí.

Začiatky sú najťažšie

Keď nás osloví zákazník, že po nás chce návrh osvetlenia, nikdy nie je istý smer akým sa daná realizácia vyberie. Predstava, ako celý interiér bude v konečnom dôsledku vyzerať je len matný obraz niečoho čo zákazník niekde videl alebo zažil. Z prvého stretnutia v tomto projekte sme ale ani my netušili, aký bude výsledok. Začiatok bol celkom bežný, avšak potom nabral úplne iné obrátky.

Dizajnérsky podpis

Už od samého začiatku, vedeli sme, že dizajnérsky pohľad na návrh osvetlenia a tým pádom aj interiéru bude nevyhnutný. Celkový návrh interiéru úzko prepojený s návrhom osvetlenia jednoznačne vytvoril jedinečnú atmosféru už len pri prezentácii pred investorom. Aj napriek náročnejšej finančnej investícii sa Však rozhodli návrh zrealizovať.

Realizácia podľa návrhu

Vďaka pevnému rozhodnutiu investora sa realizácia uskutočnila takmer presne podľa návrhu dizajnéra

Voľba povrchovej úpravy bola kľúčová

Vzhľadom na to, že sa investorom najviac páčil prírodný materiál DUB, celý návrh interiéru vychádzal z tohto materiálu. Svetelné stropy v drevo dekóre DUB dokonale ladia s interiérom.

Nechýba ani inteligencia - LOXONE

Vzhľadom na to, že naše svetelné stropy sú LOXONE ready, investor sa rozhodol pre inteligentné riadenie. Keďže dom bol už postavený a kabeláž ukončená, odporúčali sme použiť LOXONE Go s bezdrôtovou technológiou AIR. To nám umožnilo s minimálnou úpravou kabeláže dosiahnuť ovládanie nielen osvetlenia ale aj kúrenia, tienenia a zabezpečenia. Investor si tak dokáže pomocou smartphone alebo počítača riadiť celú domácnosť.