Často kladené otázky

Ako sa u vás nakupuje?

Formou online rezervácie

alebo objednávka

Kde nájdem cenník?

Povrchová úprava dýha

alebo dekór

Ponuka popredného výrobcu 3M nám poskytuje tak široké možnosti výberu typu materiálu, farebnosti, ako aj kvality, že pri výbere z viacerých možností riešenia povrchu sme vybrali 3M, ktoré sa vyznačujú kvalitou, trvácnosťou, dostupnosťou a kompatibilitou technológie aplikácie, čím vieme zaručiť maximálnu kvalitu. Fólie používame aj preto aby sme vedeli garantovať 10
ročnú záruku, máme pri nich istotu, že po rokoch nezmenia farbu ani tvar. Pri dýhe sme si tým neboli istí, resp. sme nenašli takého dodávateľa dýhy, ktorý by nám vedel garantovať farebnú a tvarovú stálosť a stropy by boli aj výrazne drahšie ako sú. Zároveň iba 3M ponúka celotvarovú aplikáciu aj v zárezoch, štrbinách a ohyboch.

Čo je na našich svietidlách výnimočné?

Jedinečná kombinácia všetkých vlastností, ktoré sme pri výrobe našich svietidiel zohľadnili: požiadavka na kvalitné svetlo, požiadavka na jednoduché a zároveň inteligentné ovládanie, požiadavka na estetické a dizajnové nároky a okrem iného aj dlhá životnosť.

Ake IP krytie majú

svetelné stropy?

Svetelné stropy vyrábame na mieru a IP krytie prispôsobujeme konkrétnym požiadavkám. Celá LED sústava je v priestore, ktorý je prachotesne uzavretý, nedostane sa sem teda prach ani hmyz ako pri bežných svietidlách. Krytie elektroniky poskytujeme v rozsahu IP 20 až IP68.

Sú svetelné stropy vhodné do vlhkých priestorov ako kúpeľna?

Svetelné stropy, či už v prevedený ako svietidlá, alebo celo-stropné svietidlá zabezpečujú vodotesnosť vďaka membráne barrisol, ktorá oddeľuje priestor svietidla od vlhkého priestoru danej miestnosti. Odporúčame barrisolový strop, či už svietiaci alebo nesvietiaci ako trvácne riešenie stropu v kúpelňiach sprchách, saunách a vlhkých priestoroch.

Koľko žiaroviek je v tom svietidle?

Pokiaľ otázka smeruje k použitým svetelných zdrojov naše svetelné stropy používajú kvalitné LED čipy.

 

Pokiaľ otázka smeruje koľko svetelný strop vydá svetla v porovnaní so žiarovkami, svetelné stropy nahradia hneď niekoľko žiaroviek, navyše pri vysokej úspore el. energie a dlhej životnosti.

Koľko a aké dekóry sú vo vzorkovníku?

Základné sú 4, ktoré sú ponúkané bez príplatku - biela matná (PS 959), antracit (PS 992), prírodný dub (FW 1257 a FW 1286). Vo vzorkovníku je ich ale cez 400 druhov (drevo, kameň, kov, textil, atď.).

Kedy je možné napájanie cez lanko?

 

V prípade, že vieme napájací zdroj/trafo schovať do stropu (sadrokartónu) alebo do rozvádzača.

Môžu byť svetelné stropy

aj v exteriéri?

Neodporúčame, pretože Barrisol pri istej teplote (okolo 4°C) sa správa ako sklo, stráca pružnosť a môže sa poškodiť. Na to máme v ponuke exteriérové svietidlá (Elecman, Arkos, Bega, Steinel).

Čo robiť, ked sa vypáli

LED?

Na to sa vzťahuje 10 ročná záruka. Pokiaľ sa vypáli len 1 bod, nemalo by to byť viditeľné.

Ako vyčistiť hmyz

zo svetelného stropu?

Svetelné stropy sú prachotesné, takže žiadny hmyz ani nečistoty sa do vnútra svietidla nedostanú.

Aký kábel je potrebný?

Vo väčšine prípadov stačí 3-žilový. Odporúčame však pokiaľ je možné počas kabeláže použiť kábel 5-žilový. V prípade svetelného stropu s dvoma LED okruhmi (priamym a nepriamym svetlom) a ovládaním ON/OFF je potrebný 4-žilový alebo  5-žilový kábel.

Je možné inštalovať svetelné

stropy na chladené stropy?

Svetelné stropy je možné inštalovať na chladené stropy. Je výhodné vedieť dopredu rozostupy, ale máme aj termo kameru, prípadne endoskop, ktorým sa dá inštalovať už do hotového stropu s chladením.

Aký je najmenší a najväčší rozmer hranatého stropu REC?

300 a 3000 mm.

Dajú sa svetelné stropy napojiť

na homekit (apple) /home,

iný IQ systém?

Určite áno - závisí aký modul tam je potreba a či ho vieme zohnať a koľko bude stáť.

Akú majú životnosť

vaše LED?

100-tisíc hodín svietenia. Pri svietení

3-4 hod. denne vydržia aj viac

ako 60 rokov.

Koľko stojí doprava a montáž?

Doprava a montáž je individuálna a závisí od množstva svietidiel/svetelných stropov, materiálu do ktorého kotvíme a veľkosti sv. stropu. Pre bežné sv. stropy do veľkosti 1,2 m v rámci BA je bežná cena montáže pre 1 sv. strop 90 € bez DPH.

Je možné si nainštalovať

svetelný strop sám?

Áno, ale potom sa záruka vzťahuje len na komponenty, nie na montáž.

Doručujete v rámci

celého Slovenska?

Áno.

Môžu byť všetky stropy inštalované všetkými 4 spôsobmi (zapustené, prisadené, odsadené alebo zavesené)?

REGULAR a SLIM výšky áno, LEAN nemôže byť úplne prisadený (medzera 1-2 cm), LOOP-y sa nedávajú na magnety, takže sa len vešajú a min. medzera je 4-5 cm.

Dajú sa SS stmievať?

Áno našim doplnkom 

FAQ-mate-otazku.png

Máte inú otázku?

Neváhajte a napíšte nám. Radi zodpovieme Vaše otázky.