top of page

Často kladené otázky

 • Aký zdroj svetla je v svetelných stropoch, sú to žiarovky?
  Zdrojom svetla svetelných stropov nie sú žiarovky ale triedené LED čipy najvyššej kvality, ktoré vďaka veľkému svetelnému toku nahradia hneď niekoľko žiaroviek a to pri vysokej úspore elektrickej energie a dlhej životnosti.
 • Akú majú LED životnosť?
  100-tisíc hodín svietenia. Pri svietení 3-4 hod. denne vydržia aj viac ako 60 rokov.
 • Ako vymením LED v prípade pokazenia?
  Treba nás kontaktovať. Na LED zdroje sa vzťahuje 10 ročná záruka a zabezpečujeme aj pozáručný servis.
 • Aký materiál používate ako povrchovú úpravu svetelných stropov?
  Architektonické fólie 3M Di-Noc v materiálových a farebných prevedeniach podľa aktuálneho vzorkovníka.
 • Prečo nepoužívate dýhu?
  Ponuka popredného výrobcu 3M nám poskytuje tak široké možnosti výberu typu materiálu, farebnosti, ako aj kvality, že pri výbere z viacerých možností riešenia povrchu sme vybrali 3M, ktoré sa vyznačujú kvalitou, trvácnosťou, dostupnosťou a kompatibilitou technológie aplikácie, čím vieme zaručiť maximálnu kvalitu. Fólie používame aj preto aby sme vedeli garantovať 10-ročnú záruku, máme pri nich istotu, že po rokoch nezmenia farbu ani tvar. Pri dýhe sme si tým neboli istí, resp. sme nenašli takého dodávateľa dýhy, ktorý by nám vedel garantovať farebnú a tvarovú stálosť a stropy by boli aj výrazne drahšie ako sú. Zároveň iba 3M ponúka celotvarovú aplikáciu aj v zárezoch, štrbinách a ohyboch.
 • Koľko a aké dekóry súą vo vzorkovníku?
  V základnej výbave bez príplatku ponúkame 3 dekóry standard: biela matná (PS-959), antracit (PS-992) a prírodný dub (FW-1286). Za príplatok sa dá vybrať z vyše 400 druhov dekórov custom (drevo, textil, kov, koža, kameň a pod.) podľa vzorkovníka 3M-DiNoc.
 • Kde si môžem pozrieť vzorkovník dekórov?
  V našom showroome a štúdiu na Račianskej 90 v Bratislave (OD LightPark). E-vzorkovník dekórov nájdete na tomto odkaze:
 • Koľko stojí doprava a montáž?
  Doprava a montáž je individuálna a závisí od množstva svietidiel/svetelných stropov, materiálu do ktorého kotvíme a veľkosti svetelného stropu. Pre bežné svetelné stropy do veľkosti 1,2 m v rámci BA je bežná cena montáže pre 1 sv. strop 90 € bez DPH.
 • Je možné si nainštalovať svetelný strop sám?
  Áno, ale potom sa záruka vzťahuje len na komponenty, nie na montáž. V prípade samomontáže skladujte svetelný strop na plocho (difúzorom smerom hore), nakoľko sa môže tlakom spôsobeným ostrejším predmetom poškodiť difúzor alebo pri dlhšom skladovaní na boku svetelného stropu sa môže zdeformovať korpus svetelného stropu.
 • Ako dlho trvá dodanie?
  Štandardná dodacia lehota svetelných stropov na mieru je 6-8 týždňov od objednávky. V ponuke máme aj naše TOP SELLERY so skrátenou dobou dodania 4 týždne a vyrobené modely ihneď k odberu, ktoré je môžné vidieť v našom showroome.
 • Je možné svetelné stropy inštalovať na chladené stropy?
  Svetelné stropy je možné inštalovať na chladené stropy. Je výhodné vedieť dopredu rozostupy, ale máme aj termo kameru, prípadne endoskop, ktorým sa dá inštalovať už do hotového stropu s chladením.
 • Je možné svetelné stropy kotviť do sadrokartónu?
  Určite áno. Svetelné stropy sú pomerne ľahké a bežne do sadrokartónového stropu kotvíme aj 2-metrové prstence. Zároveň máme aj rôzne estetické spôsoby závesu do sadrokartónu: zápustné rozety a trimless závesné riešenia.
 • Je možné svetelné stropy inštalovať do šikmých a vysokých stropov?
  Určite áno. Výšku závesu vieme prispôsobiť a máme rôzne systémy zavesenia aj do šikmých stropov.
 • Môžu byť svetelné stropy aj v exteriéri?
  Svetelné stropy sú svietidlá určené do interiéru. Do exteriéru ponúkame kvalitné exteriérové svietidlá od overených výrobcov ako IP44.de, Elecman, Arkoslight, Bega a Steinel.
 • Sú svetelné stropy vhodné do vlhkých priestorov ako kúpeľňa?
  Precízne ručné spracovanie a difúzor originál BARRISOL zabezpečuje prachotesnosť a vodotesnosť svetelného stropu. Napínané stropy BARRISOL, či už svietiace alebo nesvietiace, odporúčame ako trvácne riešenie stropu v kúpeľniach, sprchách, saunách a iných vlhkých priestoroch.
 • Sú svetelné stropy vhodné aj do malých priestorov?
  Určite áno. Svetelné stropy veľkostne prispôsobujeme priestoru a máme za sebou nespočet realizácií osvetlenia aj menších bytov.
 • Dajú sa svetelné stropy stmievať?
  Pokiaľ nie je definované inak, sú všetky naše svetelné stropy smart a viete ich stmievať. Pokiaľ máte v svetelnom strope aj nepriame podsvietenie viete oba okruhy (priame a nepriame svetlo) ovládať a stmievať samostatne. Na ovládanie používame najnovšiu technológiu Casambi.
 • Aký potrebujem kábel?
  Vo väčšine prípadov stačí 3-žilový kábel a ovládanie vieme vyriešiť bezdrôtovo. Odporúčame však, pokiaľ je možné počas prípravy kabeláže, použiť kábel 5-žilový. V prípade svetelného stropu s dvoma LED okruhmi (priamym a nepriamym svetlom) a ovládaním ON/OFF bez možnosti stmievania je potrebný 4-žilový alebo 5-žilový kábel.
 • Ako vyčistím hmyz zo svetelného stropu?
  Svetelné stropy sú prachotesné, takže žiadny hmyz ani nečistoty sa do vnútra svietidla nedostanú. V prípade, že sa tak stane, kontaktujte priamo nás a my vám svetelný strop vyčistíme. Nedporúčame svetelný strop rozoberať, nakoľko tým zanikne nárok na záruku a záručný servis.
 • Ako postupovať v prípade ušpinenia difúzora/korpusu svetelného stropu?
  Difúzor v prípade ušpinenia utierať čistou a suchou bavlnenou handričkou, v prípade ľahkej nečistoty len vodou, pri väčšom znečistení pomocou čistiaceho prostriedku určeného na sklo a zrkadlo (odporúčame Clin MultiShine). Difúzor je odolný voči vode a vlhkosti, voči morskej vode, kyseline sírovej (max 15%) a kyseline dusičnej (max 10%). Používajte prostriedky, ktoré neprekračujú uvedenú koncentráciu spomínaných látok. Dekór svetelného stropu ošetrovať pomocou toho istého postupu ako difúzor.
 • Čo je na svetelných stropoch výnimočné?
  Svetelné stropy vznikli s cieľom vytvorenia umelého svetla, ktoré by bolo svojimi vlastnosťami čo najviac podobné prirodzenému dennému svetlu. Veľká difúzna plocha originál BARRISOL zabezpečuje rovnomerný rozptyl svetla do priestoru v širokom lúči. Tým pádom v priestore nemáme žiadne ostré tiene a ani pri priamom pohľade do svetla nás z neho nebolia oči. Ako zdroj svetla používame triedené LED čipy najvyššej kvality s CRI = 90+. Na výber ponúkame z vyše 400+ materiálových prevedení svetelných stropov pre dokonalé zladenie osvetlenia k zariadeniu interiéru. Precízne ručné spracovanie zabezpečuje 100% prachotesnosť svetelného stropu. Za naše riešenie ručíme až 10 ročnou zárukou.
 • Čo je to BARRISOL?
  BARRISOL je iba 16 mikrónov tenká membrána, ktorú v translucentnej matnej bielej verzii používame ako difúzor všetkých modelov svetelných stropov. BARRISOL je kopolymér ktorý neobsahuje kadmium ani ftaláty. Ako jediný na Slovensku má certifikáty o tom, že neobsahuje žiadne škodlivé ani toxické látky. Je 100% zdraviu neškodný a 100% recyklovateľný materiál. Horľavosť membrány patrí do klasifikácie B – neľahko horľavé materiály. To znamená, že pri požiari neodkvapkáva a nepodporuje šírenie plameňa. Je odolný voči vode a vlhkosti, voči morskej vode, kyseline sírovej (max 15%) a kyseline dusičnej (max 10%).
 • Aké IP krytie majú svetelné stropy?
  Svetelné stropy vyrábame na mieru a IP krytie prispôsobujeme konkrétnym požiadavkám. Celá LED sústava sa nachádza v prachotesne uzavretom priestore. Pod difúzor sa tým pádom nedostane žiadny prach ani hmyz ako pri bežných svietidlách. Krytie elektroniky poskytujeme v rozsahu IP 20 až IP 68.
 • Viete mi spraviť návrh osvetlenia celého domu/bytu?
  Určite áno. Sme tím svetelných technikov a dizajnérov a radi vám navrhneme kvalitné, komfortné a zdravé riešenie osvetlenia vášho domu/bytu. Osvetlenie vám v mierke zakreslíme do pôdorysu a určite nám pri navrhovaní pomôžu aj vizualizácie alebo fotografie interiéru, ktoré nám môžete poslať na vykresy@svetelnestropy.sk.
 • Kde môžem svetelné stropy vidieť naživo?
  V našom showroome a štúdiu na Račianskej 90 v Bratislave. Nájdete nás v OD LightPark na 1. poschodí.
 • Mám záujem o konzultáciu. Treba si rezervovať termín predom?
  Ideálne je rezervovať si termín konzultácie predom, aby sme sa na stretnutie mohli pripraviť a vyhradiť si na vás dostatok času. V prípade, že sa s nami nemôžete stretnúť osobne v našom showroome a štúdiu vieme s vami riešenie osvetlenia konzultovať aj online.
 • Spolupracujete s architektami a interiérovými dizajnérmi?
  Áno, ohľadom spolupráce nás kontaktujte na info@svetelnestropy.sk alebo 0904 610 416.
 • Kde nájdem cenník?
  https://www.svetelnestropy.sk/cennik
FAQ-mate-otazku.png

Máte inú otázku?

Neváhajte a napíšte nám. Radi zodpovieme Vaše otázky.

bottom of page