Nočné LED 2200K: Svetlo pre zdravý spánok

Updated: Jul 2

V jesenných a zimných obdobiach zvykneme v našich domácnostiach svietiť dávno po tom, ako zhasne prirodzený zdroj svetla, Slnko. Každý z nás sa iste rád pozerá na jeho západ a práve táto farba svetla by mala byť prítomná v našich príbytkoch približne dve hodiny pred spaním.


jantárová biela super teplé svetlo 2200K nočné LED svetelné stropy

Super teplá biela, teplota svetla 2200 K, obsahuje iba minimálny podiel modrej zložky svetla a je ideálnou voľbou večer po 19h, kedy sa začína vylučovať spánkový hormón melatonín. Super teplé svetlo neblokuje produkciu tohto hormónu a tým pádom podporuje zdravý spánok. Kvalitný spánok je pre regeneráciu nášho tela a prekonanie jesennej únavy kľúčový, preto by sme jantárovým svetlom mali svietiť od 19h večer v miestnostiach, kde trávime vo večerných hodinách čas, v obývačke, spálni či detskej izbe.
Svetlo riadi vylučovanie spánkového hormónuSpánkový hormón melatonín náš organizmus vylučuje v noci, pričom jeho koncentrácia v ľudskom tele dosahuje svoje maximum približne okolo tretej hodiny ráno. Melatonín je zodpovedný za kvalitný zdravý spánok, jeho tvorba začína vo večerných hodinách medzi 19 - 21h a končí v ranných hodinách.