Osvetlenie domu Šamorín: Moderný minimalizmus a čisté línie

Updated: Jun 10

autori textu: Inez Búci/ Zlatko BalašManželský pár s dvoma deťmi si niekoľko rokov podrobne plánoval svoje vysnívané bývanie v rodinnom dome. Keď ich vízia priestranného interiéru už naberala reálne kontúry, prišlo na otázku kvalitného osvetlenia. V rámci bývania ho mali na prvých priečkach priorít, preto jeho riešenie radšej ponechali na profesionálov.


osvetlenie obývačky LED svietidlo svetelné stropy
LOOP W - pohľadovosť svetelného stropu z vrchnej časti zabezpečuje na mieru vyrobený záklop.

Hoci doteraz spolu bývali v byte, každý mal vlastné skúsenosti z rodinných domov, v ktorých vyrastali. Plánovanie vlastného ideálneho domu sa na čas stalo ich spoločnou vášňou. Diskutovali o ňom s viacerými odborníkmi. Tak intenzívne sme sa zaoberali dispozíciou aj zariadením, že po nasťahovaní sme mali pocit, akoby sme sa po dlhej ceste konečne vrátili domov,“ s úsmevom spomínajú. „Dôverne sme poznali každý jeden detail a vedeli sme akou genézou sme sa k nemu dopracovali.“
Osvetlenie v súlade s interiéromPri výbere charakteru zariadenia interiéru mali obaja mladí ľudia od začiatku jasnú predstavu: moderný minimalistický štýl, jednoduché tvary, čisté línie a materiálová čistota. Farebnosť zľahka vyplynula z týchto podmienok. Manželia sa zhodli na dominancii bielej farby na stropoch a stenách, ktorá mala podčiarknuť oba piliere, na ktorých stavali – priestor a svetlo. Tento základ zútulňuje kombinácia dubového dreva na podlahe a nábytku a betónovej stierky na vybratých pohľadových stenách.